Vi på EXMO

Kent Gillberg

VD/Projektledare

0371- 22 64 41 kent.gillberg@exmo.se

Grundaren av företaget. Har en otrolig känsla för produktion och tillverkning och fixar det mesta med hjälp av sin unika förmåga att lösa det som andra kallar för problem.

Johan Dahl

Sälj- / Marknadsansvarig

0371-226443 Johan.Dahl@exmo.se

En mångsidig visionär som brinner för att hitta lösningar tillsammans med Er!
Ofta utanför ”boxen” med nya ideér, kreativitet och en lösningsorienterad approach..

Mattias Gillberg

Produktionstekniker/Projektledare

0371- 22 64 44 mattias.gillberg@exmo.se

En av företagets största tillgångar när det kommer till produktutveckling, automatisering och tekniska lösningar för effektivare processer.

Marie Gillberg

Ekonomi

0371- 22 64 42 marie.gillberg@exmo.se

Är en hjälte som håller i företagets hjärta och ser till att skeppet alltid seglar högt över vattenytan.

Jan Hückel

Kvalité

0371- 22 64 49 kvalite@exmo.se

Gör kontinuerliga mätningar och revisioner med en ständig strävan att överträffa våra kundkrav gällande kvalité.

Martina Johansson

Lager/utleverans

0371- 22 64 46 utleverans@exmo.se

Hon är den som sätter sista Made in Sweden stämpeln på godset och står med stolthet och vinkar av alla produkter som hon bokat upp för hämtning på Exmo.

Ludwig Emanuelsson

Lager/inleverans

0371-22 64 45 lager@exmo.se

Har en viktig nyckelroll i arbetsprocessen då han ser till att var sak levereras in på rätt plats och förser hela produktionen med dess material.

Produktion

Produktion

0371-22 64 47 produktion@exmo.se

Personalansvarig

HR

0371-226440 Kundsupport@exmo.se

Vakant